5,712
edits
(One intermediate revision by one other user not shown) | |||
Line 53: | Line 53: | ||
|[[Cyprus Neuroscience and Technology Institute|CNTI]]<br>[[Cyprus Dyslexia Association]]<br>[[CYBER KIDS]] | |[[Cyprus Neuroscience and Technology Institute|CNTI]]<br>[[Cyprus Dyslexia Association]]<br>[[CYBER KIDS]] | ||
|Lefkosia, Cyprus | |Lefkosia, Cyprus | ||
|- | |- | ||
|1998 | |1998 | ||
Line 116: | Line 109: | ||
| | | | ||
|Qawra, Malta | |Qawra, Malta | ||
|- | |||
|2007 | |||
|Insafe Meeting | |||
|56 | |||
|Chairs; [[Yiannis Laouris]] and<br>[[Janice Richardson]] | |||
|[[Insafe]]<br>[[Cyprus Neuroscience and Technology Institute|CNTI]] | |||
|Limassol, Cyprus | |||
|- | |- | ||
|2008 | |2008 | ||
Line 135: | Line 135: | ||
|>600 | |>600 | ||
|Organizing Committee | |Organizing Committee | ||
|[[CYTA]]<br>[[Cyprus Neuroscience and Technology Institute|CNTI]]<br>[[Cyprus Pedagogical Institute]<br>[[Police Department - Cyber Crime Unit|Cyber Crime]] | |[[CYTA]]<br>[[Cyprus Neuroscience and Technology Institute|CNTI]]<br>[[Cyprus Pedagogical Institute]]<br>[[Police Department - Cyber Crime Unit|Cyber Crime]] | ||
|Nicosia, Cyprus | |Nicosia, Cyprus | ||
|- | |- |